Ceragem

CERAGEM

Lôžko CERAGEM MASTER V3 je výsledkom dlhoročnej práce vedcov, lekárov a konštruktérov. Základom lôžka je kombinácia tradičných prírodných liečebných metód Ďalekého východu a technológie 21.storočia. Epoxid - karbónový panel generuje teplo, ktoré má mnohostranné priaznivé účinky na ľudské telo ( obnovenie životnej energie Qi a zlepšenie krvného obehu). 40-minútový automatický program vás prenesie do sveta CERAGEM-u , ktorý kombinuje klasickú masáž s blahodárnymi účinkami infračerveného tepla. Infračervené žiarenie má veľmi pozitívny vplyv na ľudský organizmus a nemá vedľajšie účinky. Optimálne pôsobenie infračerveného žiarenia je zabezpečené vnútornými a vonkajšími projektormi a taktiež epoxid-karbónovými panelmi umiestnenými v hlavnom a v prídavnom matraci lôžka. Vonkajšie projektory umožňujú prenikanie infračerveného žiarenia do všetkých častí ľudského tela. Epoxid-karbónové panely umiestnené v hlavnom a v prídavnom matraci taktiež generujú infračervené žiarenie, čím zvyšujú celkovú účinnosť pôsobenia masáže na celé telo vrátane končatín. Lôžko CERAGEM kombinuje v sebe nasledovné alternatívne liečebné praktiky:

1 Chiropraktika

Chiropraktika je liečebná metóda, ktorá je veľmi známa a praktikovaná hlavne v USA, Kanade, Austrálii, na Novom Zélande a v Anglicku. Jedná sa o spôsob uvoľňovania spinálných nervov prostredníctvom ručného narovnávania, naprávania chrbtice. Je to najlepší príklad novodobej alternatívnej medicíny. Dokazuje, že v mnohých prípadoch bolesti a choroby pochádzajú z chrbtice, kde dochádza ku priškripnutiu nervových koreňov. Vďaka tomuto princípu CERAGEM lôžko upravuje pohyblivosť nášho tela a postupne upravuje bolesti a iné zdravotné problémy.

2 Masáž

Masáž uvoľňuje svaly a šľachy pozdĺž chrbtice, čím vracia chrbticu do pôvodnej polohy. Masáž taktiež naťahuje chrbticu a to tak aby sa uvoľnil tlak na platničky medzi stavcami, ktoré fungujú ako vankúšiky medzi stavcami, v ktorých máme miechu. Postupom veku naša chrbtica pomaly tuhne, a u niektorých znás môže dôsť k jej oslabeniu a následnému vychýleniu. Pravidelnou masážou oblasti okolo chrbtice, čo je aj prvou časťou masážneho programu CERAGEM lôžka, pomáhame predchádzať tuhnutiu a oslabovaniu chrbtice.

3 Moxáž (termopunktúra)

Moxáž v tradičnej čínskej medicíne znamená riadené zahrievanie akuprsúrnych bodov pomocou tepla získaného spaľovaním sušených a lisovaných rastlín. Získané teplo prináša lepšie prekrvenie organizmu a povzbudzuje funkčnosť jednotlivých orgánov ľudského tela. Zahrievaním určitých bodov pomocou moxáže taktiež podporujeme náš imunitný systém.

4 Jadeit (nefrit)

Jadeit je druh nefritu, ktorý v tradičnej čínskej medicíne je považovaný za kameň s liečivými účinkami. Pomocou Jadeitu sa stimuluje Qi , čiže životná energia v ľudskom tele. Vnútorné projektory v CERAGEM lôžku sú vyrobene polodrahokamu jadeitu, ktorý je vysoko cenený pre svoju schopnosť udržovať a prenášať teplo.

5 Himalájska soľ

Prírodné kryštály himalájskej soli sú zdrojom zdravia, očisty a zvyšovania vitality a tým aj zvyšovania radosti zo života. Kryštalická soľ vznikla vyschnutím pramora, spôsobeným klimatickým zmenami, pred vyše 220 miliónmi rokov. Dnes je uložená v hĺbke približne 400 - 600 metrov, chránená pred akýmkoľvek súčasným znečistením životného prostredia. Je preto bez nečistôt, ktoré sa nachádzajú v dnešných moriach, a bohatá na minerálne látky. Himalájska kryštalická soľ je ponechaná v úplne prírodnom stave, teda nečistená a nespracovaná. Táto soľ je enormným tlakom Himalájí zlisovaná do rovnomernej, kryštalickej, kubickej štruktúry a je bioenergeticky vysoko účinná. Navyše obsahuje takmer všetky minerály a stopové prvky dôležité pre zdravie človeka. Z rovnakých prvkov, ktoré nachádzame v prírodnej soli, je vybudované aj naše telo. Prírodná kryštalická soľ sa skladá presne z tých 84 prvkov, z ktorých sa skladá ľudské telo. Je vyťažená z jedného z najstarších prírodných zdrojov na zemi, z juhozápadných fosílií Himalájí. Kryštalická soľ je v jej najdokonalejšej podobe je geologicky nazývaná halit. Himalájska organická soľ má rôzne blahodárne účinky na ľudské telo: Rozpúšťa v tele usadeniny chloridu sodného, ktorý tu s vápnikom, cholesterolom a inými látkami skryštalizoval. Napríklad v podobe kameňov , alebo priamo v kĺboch a tkanivách. Pridaná do kúpeľa vitalizuje naše telo, pokožku. Pôsobí prečisťujúco na žalúdok, črevá – ráno na lačný žalúdok lyžičku soľanky zapiť vodou. Je však potrebné radikálne vylúčite chlorid sodný aj silne spracované potraviny plné chloridu sodného zo svojej stravy. V tomto prípade dostanete do tela veľmi malé – takmer žiadne množstvo soli. Preto že v rastlinnej strave jej je zanedbateľne málo. Upraví takmer okamžite krvný tlak, ak pri tom budete piť hodne vody a obmedzíte, alebo vyradíte kompletne niektoré druhy choroboplodných jedál. Najneskôr za 3 – 6 mesiace zrazíte svoj tlak na normálny stav. Ináč sa úprava prejaví už po 2 – 3 dňoch. Pôsobí proti astme a alergiám. Zábaly soľného roztoku tlmia rapídne horúčku a bolesti svalov. roztok je vynikajúca vec na čistenie očí a nosnej dutiny. Krv obsahuje približne 1 % soli. A teda smiete takýto roztok bez problémov natiahnuť cez nosné dierky priamo do vnútra a cez pusu, alebo druhú dierku ho vytlačiť. Nebude Vás v nose nič páliť a zdezinfikujete vnútorné dutiny. roztok vhodný na čistenie rán, pokožky – kožné choroby, uši … Pri každodennom alebo dlhodobom používaní môžete spozorovať zlepšenie rôznych problémov a ťažkostí: - úpravy tlaku - schudnutia - vyčistenia pokožky - zmiznú astmy a alergie - zmizne bolesť žalúdka, pálenie záhy - zmiznú bolesti hlavy - zmiznú bolesti kĺbov a typická ranná tuhosť kĺbov - zmiznú aj dlhoročné migrény